Dr Max Gerson

Autorem Terapii Gersona jest wybitny naukowiec, lekarz Max Gerson. Świat usłyszał o nim w momencie, gdy 80 lat temu odkrył powody występowania raka.

Zdaniem doktora przyczyną powstawania tego schorzenia jest zespół uszkodzenia tkanek. Po ponad 35 latach badań opracował znaną po dziś dzień Terapię Gersona, opierając się na doświadczeniach wyniesionych z kliniki, w której pracował. Jego metoda leczenia raka poprzez dietę posiada dzisiaj wielu zwolenników na całym świecie. W San Diego znajduje się instytut, który zajmuje się popularyzacją nauk głoszonych przez doktora.

Terapia Dr Gersona: sposób na skuteczną walkę z nowotworem

Dr Max Gerson stworzył nowoczesną oraz w pełni naturalną kurację z wykorzystaniem uzdrawiających mechanizmów, dzięki którym organizm sam zwalcza niszczące go dolegliwości. Celem tej terapii jest regeneracja wszystkich narządów i powrót do homeostazy organizmu pacjenta. Mieszkańcom zachodu terapia ta została zaprezentowana ponad 60 lat temu. Dla dr Gersona od tamtej pory, żadna z chorób w tym choroby nowotworowe nie stanowiły problemu.

 

Dieta Dr Gersona: najważniejsze zasady żywieniowe

Podstawą w terapii Gersona jest dieta oparta na świeżym, żywym i pochodzącym z ekologicznych upraw warzyw i owoców w tym przede wszystkim soków wyciskanych za pomocą wyciskarki lub prasy. Terapia Gersona jest metodą na zwalczanie chorób, w tym wcześniej wspomnianego raka. W przeciwieństwie do klasycznego podejścia, Terapia Gersona traktuje organizm człowieka, jako jedną całość. Celem jest wyeliminowanie przyczyn choroby, a nie spowalnianie czy tłumienie skutków. Leczenie schorzenia polega na odbudowie systemów obronnych organizmu. Aby tego dokonać pacjent musi oprzeć swoją dietę na świeżym i zdrowym pożywieniu, spożywać soki owocowo-warzywne, wprowadzić odpowiednio dobraną suplementację oraz regularnie oczyszczać organizm (przy pomocy lewatywy z kawy). Wszystkie wymienione działania mają na celu przywrócenie zdolności samoleczenia ciała. Zdecydowana zalętą terapii jest fakt, iż wpływa ona pozytywnie na cały organizm, a nie wyłącznie na występujące schorzenie. Dodatkowo jest ona zupełnie bezpieczna i nieszkodliwa dla człowieka. Więcej informacji można znaleźć w opublikowanej książce „Cud Terapii Gersona” Charlotte Gerson i dr med. Morton Walker