Gabinet

Pomagamy i doradzamy w profilaktyce zdrowego życia.

Umów się na wizytę

694 66 44 11

Terapia Gersona

1. Terapia kręgosłupa

Przy bardzo częstych przeciążeniach naszego układu kostno-szkieletowego, jak i mięśni szkieletowych następują zablokowania funkcji ruchowych, których objawami są uporczywy ból, a czasem zablokowanie ruchomości stawu, mięśnia lub więzadła.

Częstymi przypadkami są:
– zablokowane stawy biodrowe,
– wypadnięcia jądra miażdżystego kręgosłupa (wypadnięcie dysku, dyskopatia)
– łokieć „tenisisty”
-bóle migrenowe, zawroty głowy itd.

Te i wiele innych „dziwnych” przypadków niewytłumaczalnych przez medycynę lub leczoną latami można odwrócić. Stosowanie blokady w formie zastrzyków lub zażywanie nadmiernej ilości leków przeciw bólowych to tylko półśrodki gdyż większość tych schorzeń wymaga bezruchu, w przypadku kręgosłupa (wypadnięcia dysku) jest to od 4 do 6 tygodni leżenia, a łokieć tenisisty wymaga unieruchomienia na okres od kilku miesięcy do nawet około roku, niestety w dzisiejszych czasach dla większości ludzi jest to niemożliwe i tutaj najszybciej pomaga terapia manualna. W terapii manualnej stosując odpowiednie techniki można cofnąć proces chorobowy i usprawnić osobę dotkniętą schorzeniem.

2. Refleksoterapia

Refleksologia jest nauką o odruchach –pozwala zarówno na diagnostykę, profilaktykę oraz leczenie, przywracając prawidłowe funkcje układu nerwowego. Umożliwia otwarcie oraz odblokowanie szlaków, bodźców nerwowych, pobudzając tym do działania większość zakończeń nerwowych znajdujących się w stopach. Masaż ten uruchamia autoleczenie organizmu. Wspaniałe rezultaty pojawiają się w takich przypadłościach jak stany zapalne, bólowe , problemy z krążeniem w stopach czy również ciężkie przypadki osłabień które trudno jest leczyć medycznie. Zdecydowanie lepsze efekty uzyskuje się po kilku masażach refleksologicznych.

Masaż stref refleksologicznych:
– redukuje stres, bezsenność i napięcie,
– wzmacnia odporność,
– pobudza naturalne siły lecznicze.
– posiada działanie antystresowe,
– zwiększa energię życiową ,poprawia nastrój,
– reguluje układ hormonalny,
– skuteczny w walce m.in. z zespołem napięcia przedmiesiączkowego
– pomocny w walce z impotencją.

3. Porady dietetyczne

Przede wszystkim uczymy zdrowego odżywiania. Nasze metody opierają się na sławnej terapii Gersona, której celem jest wzmocnienie całego organizmu, oczyszczenie z różnego typu patogenów, a także toksyn.

4. Masaże shiatsu

Sztuka leczenia uciskiem , forma akupunktury bez igieł wywodząca się Japonii. Oznacza zdrowie i żywotność, stosuje się uciski kciukiem, palcami, łokciami lub całą dłonią a nawet piętą.

Metody Shiatsu stosuje się w przypadkach:
– ciężkich schorzeniach serca, płuc, wątroby i nerek,
– raku żołądka, jelit i podbrzusza,
– krwawieniach wewnętrznych, chorobach zakaźnych uszkodzeniach wnętrzności,
– w stanach przemęczenia, utraty witalności.

Shiatsu jest połączeniem medycyny Chińskiej jak i współczesnej a jej prekursorzy wykorzystywali metody Japońskiego masażu anma. Poprawia przepływ energetyczny w organizmie pobudzając system immunologiczny do ogólnego wzmocnienia. Japońskie ministerstwo zdrowia traktuje terapię Shiatsu jako normalną procedurę leczniczą która jest szeroko stosowana w Japonii.

5. Technika uwalniania ciała od stresu i napięć

Poprawia kondycję psychiczną i fizyczną, a także pozwala na uwolnienie zgromadzonego stresu, który często powoduje wiele chorób i problemów ze zdrowiem.

Umów się na wizytę

537 331 483

gersonomania@gmail.com

Dojazd do gabinetu